Pivní lístek

Pivní Lístek

 

Spodně kvašená piva

Cobolis Předák světlé výčepní 10                      0,3l   30,- Kč                   0,5l   42,- Kč

Zákonná kategorie: Pivo světlé výčepní, Pivní styl: Czech Pale Lager, EPM: 10 %,  Alc.: 3,8%

Poctivá česká desítka vařená na dva rmuty z plzeňských sladů a žateckých chmelů. Nabízí vyvážené sladové tělo a slušnou dávku chmelové hořkosti. Zapomeňte na výčepní pivo, o kterém byste řekli, že je jak voda. Taková naše desítka rozhodně není.

Kristýna Hrádečák 11 ležák                                0,3l   40,- Kč                   0,5l   55,- Kč

Zákonná kategorie: Pivo světlé výčepní, Pivní styl: Czech Pale Lager, EPM: 11 %,  Alc.: 4,3%

Každá hospoda by měla mít  vlastní pivo. My máme Hrádečáka z našeho, prozatím létajícího, pivovaru. Poctivá jedenáctka z plzeňského sladu, chmelená dvěma  žateckými chmely; Agnus (na hořkost) a Žatecký poloraný červeňák (na jemnost). Naše nejprodávanější pivo.

Cobolis Praotec světlý ležák 12                              0,3l   45,- Kč             0,5l   59,- Kč

Pivo světlý ležák, Pivní styl: Czech Premium Pale Lager, EPM: 12 %, Alc.: 4,6 %

Chlebnatá a hořká dvanáctka zlaté barvy s bílou hustou pěnou. Je uvařená na dva rmuty z plzeňského sladu a žateckých chmelů. Na chmelení jsme použili žatecký poloraný červeňák a bohemii, jeden z novějších žateckých chmelů. Nejlepší ležák festivalu Slunce ve skle 2018, Král Prahy 2019.

 

Svrchně kvašená piva

Volt IPA Zesilovač 14                                                  0,3l   49,- Kč            0,4l   59,- Kč

Zákonná kategorie:  Polotmavé svrchně kvašené pivo, Pivní styl: Indiana Pale Ale, IBU: 40 ,  Alc.: 6,0 %

Svrchně kvašené polotmavé silné pivo typu Indiana Pale Ale. chmely: Galena, Citra, Mosaic slady: plzeňský, karamelové, carapils, pšeničný. Chuť je plnější s dominantními tóny tropického ovoce, grapefruitu a citrusů. Velmi chutná IPA, u které nezůstanete jen u jednoho kousku.

Cobolis Nevada Ale 11                                       0,3l     40,- Kč                   0,4l   49,- Kč

Zákonná kategorie: Světlé svrchně kvašené plné pivo, Pivní styl: American Pale Ale, EPM: 11 %,  Alc.: 4,2 %

Nevada je klasická APA s lehkým sladovým tělem, výraznou chmelovou vůní a střední hořkostí. Americké chmely Citra a Cascade dávají Nevadě vůni citrusů, nejvíc mandarinek, bezového květu a lehkou kořenitost. Má lehké sladově ovocné tělo, hořkost citrusové kůry a dlouhé ovocné doznívání. Celkově je Nevada pivo lehké a velmi svěží. 

Cobolis Bavorský inkvizitor XI pšenice                   0,3l    35,- Kč            0,5l   55,- Kč

Zákonná kategorie: Pšeničné pivo svrchně kvašené, Pivní styl: American Pale Ale, EPM: 11 %,  Alc.: 4,2 %

Polotmavé pšeničné pivo bavorského typu nabízí bohatý chuťový zážitek a zároveň příjemné osvěžení. Je tmavě oranžové, zakalené. Voní po hřebíčku, meruňkách a lehce po banánech. V chuti je meruňkové a chlebové, kořenité a v pozadí lehce banánové. Je hutné a příjemně nakyslé. Hořkost má velmi nízkou, říz vyšší

Cobolis Kopí vítězství – Irish Extra Stout 13          0,3l    40,- Kč              0,4l   49,- Kč

Zákonná kategorie: Tmavé svrchně kvašené silné pivo, Pivní styl: Irish Extra Stout EPM: 13 %,  Alc.: 5,2 %

Irish Dry Stout 13 je pivo vařené z devíti druhů sladů světlých, karamelových a pražených a nesladovaného preženého ječemene. Je černé s béžovou pěnou. Voní po čerstvě pražené kávě, čokoládě, kakau i karamelu. Chuť je kávová a čokoládová, suchá s lehkými tóny karamelu a oříšků. Závěr má dlouhý, příjemně suchý.

Cobolis Freedom 4                                                       0,3l   49,- Kč            0,4l  59,- Kč

Zákonná kategorie: Stolní svrchně kvašené pivo, EPM: 4  %,  Alc.: 2,5 %

Toto pivo je opravdová svoboda pro všechny milovníky piva na ultimátní léto. První co vás naladí do léta je nádherně letní velice světle žlutá barva a hustá bílá pěna. Když přičichnete ucítíte nekompromisní chmelovo-ovocnou záplavu, do citrusů a broskví. Když se napijete, je to svěží pivko, velice lehoučké tělo co vás osvěží a v chuti jemná chmelová a výrazná ovocitá linka. To vše s nízkým obsahem alkoholu jen 2,5% vás určitě nadchne, že rozhodně nezůstanete u jednoho piva.

Cobolis Franklin NEIPA 14                                       0,3l   62,- Kč              0,4l   76,- Kč

Zákonná kategorie: Světlé svrchně kvašené speciální pivo Pivní styl: NEIPA, EPM: 14 %,  Alc.: 6%

NEIPA, která je sice vařená v Americkém stylu a chmelená Americkými chmely (Sabro, Citra a Cascade), ale kvašena novými anglickými kvasnicemi, které pochází ze známého pivovaru VERDANT BREWING.CO. Ty právě dávají pivu výraznou chuť typickou pro pivní styl NEIPA, ale proti americkým kvasnicím přece jen o něco méně prokvášejí, a tak je pivo komplexnější a za nás i výraznější.

Cobolis Reichstag Preiselbeere 14                         0,3l   64,- Kč              0,4l   77,- Kč

Zákonná kategorie: svrchně kvašené ovocné Pivní styl: Sour Ale Fruity , EPM: 14 %,  Alc.: 5,5 %

Brusinkový Sour Ale je inspirovaný pivem Berliner Weisse, též zvaným „šampaňské severu“, je výrazně kyselý díky   lactobacilům a je v něm i brusinka, která kyselost ještě podtrhuje a doplňuje svou trpkostí a dotváří tak komplexnější chuť. Tohle pivo osvěží jako žádné jiné.

Cobolis Relax Blues 13                                            0,3l   40,- Kč              0,4l   49,- Kč

Zákonná kategorie: Světlé svrchně kvašené silné pivo, Pivní styl: Belgian saisom, EPM: 13%,  Alc.: 5,8 %

Jedná se o naprosto experimentální Saison 13. Tento farmářský Ale je běžně vařený v Belgii. Tělo je postavené na velkém procentu (40 %) nesladované pšenice (Crisp malt Torrefied Wheat), což mu udělilo nádherné rustikální tělo a svěží světlou barnu s příjemným zákalem. Ve vůni i chuti je dominantní profil nových kvasnic Lalbrew Farmhouse, který je jen lehce doplněný malým množstvím koriandru. Chmelová složka příjemně doplňuje tělo a je postavená na novém českém chmelu Blues od Žateckého chmelařského institutu.

Kelímek 3,- Kč

Pet láhev 6,- Kč